Tutaj jesteś

Jak się ubrać do biura? Poznaj sprawdzone propozycje

27 marca, 2024 Lifestyle Jak się ubrać do biura? Poznaj sprawdzone propozycje

Ubranie na co dzień, a ubieranie się do biura to dwie różne kwestie. To drugie wymaga nie tylko dobrego gustu, ale także znajomości kilku zasad, które pomogą Ci codziennie prezentować się profesjonalnie i elegancko. Jeśli zmagasz się z pytaniem, jak ubrać się do biura, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak ubrać się do biura?

Aby dobrze ubrać się do biura, przede wszystkim trzeba pamiętać, iż niezależnie od branży, w której pracujesz, Twoja prezencja jest Twoim wizytówką. W zależności od wymagań danego miejsca pracy, możemy wyróżnić kilka stylów ubioru – od bardziej formalnych, przez tzw. business casual, aż do luźniejszych. Kluczem do dobrania odpowiedniego stroju do biura jest znajomość i zrozumienie wymogów firmy, a także branży, w której działasz. Odpowiednia kreacja nie tylko podkreśli Twój profesjonalizm, ale także pomoże zbudować Twój wizerunek jako eksperta w swojej dziedzinie.

Rodzaje ubrań odpowiednich do pracy

Każda firma ma swoje zasady dotyczące stroju pracowników. Na ogół, im dany biznes jest bardziej formalny, tym bardziej formalny będzie wymóg dress code. Poniżej opiszę dwa podstawowe typy ubioru adekwatne do biura – ubrania formalne oraz casualowe.

Ubrania formalne

Formalne ubrania do pracy to te, które trzeba nosić, pracując w biurze wymagającym tradycyjnego dress code. Dla mężczyzn oznacza to zwykle garnitury w umiarkowanych kolorach, białe lub jasne koszule, krawaty i eleganckie buty. Dla kobiet, strojem formalnym może być garnitur damski, bluzka oraz spódnica sięgająca do kolan lub długie spodnie. Stroje te są typowe dla firm konsultingowych, banków, firm prawniczych i innych tradycyjnych biznesów.

Ubrania casualowe

W niektórych środowiskach i branżach, taki jak start-upy technologiczne, creative agencies, czy reklama, styl casualowy jest bardziej akceptowany. Oznacza to noszenie bardziej komfortowych i luźniejszych ubrań. Dla mężczyzn może to oznaczać dżinsy, koszule polo, swetry. Dla kobiet – topy, luźne spódnice lub dżinsy. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że casual nie oznacza niechlujny. Twoje ubrania powinny być zawsze czyste, zadbane i odpowiednio dobrane.

Jak dostosować ubrania do danego stanowiska?

Dobierając ubiór do pracy, powinieneś również zwrócić uwagę na swoje stanowisko. Osoby zajmujące wyższe stanowiska, a zwłaszcza w kontaktach z klientami, powinny wybierać bardziej formalne ubrania. Zasada jest prosta: nasz strój powinien odzwierciedlać naszą rolę i profesjonalizm. Dla menedżerów najbezpieczniejszym wyborem będzie tradycyjny garnitur w uniwersalnym kolorze, takim jak granatowy czy szary. Jeżeli natomiast pracujesz na stanowisku bardziej twórczym, masz większą swobodę w wyborze ubiorów – jednak pamiętaj aby zawsze zachować profesjonalizm.

Modne dodatki, które ucieszą w szafie każdej kobiety

Dodatki mogą wzbogacić każdą stylizację, dodać jej charakteru i podkreślić Twoją indywidualność. W przypadku biznesowych stylizacji należy jednak pamiętać o umiarze i klasyce. Eleganckie szpilki, subtelne biżuteria, klasyczna torebka czy stylowy zegarek to dodatki, które bez problemu można dopasować do formalnego stroju do biura. Natomiast w luźniejszym dress code’cie można sobie pozwolić na większą ekstrawagancję w wyborze dodatków. Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby dodatki były w dobrym stanie i dobrze dobrane do reszty stroju.

Czy wędkarstwo to sport?

Redakcja pralniaperfekt.pl

Redakcja pralniaperfekt.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, diety, sportu i zdrowia. W naszych artykułach znajdziesz ciekawe porady oraz niezbędna wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?